Вести, новости и актуелности из Института за Медицинска истраживања.

Сарадници Групе за медицинску ентомологију у серијалу Јована Мемедовића “Дивља Србија”

• 10.5.2021

Други део серијала “Дивља Србија” посвећен је инсектима и другим зглавкарима значајним за здравље људи и домаћих животиња. Са крпељима, комарцима, црним мушицама и папатачима упознају вас Јован Мемедовић и сарадници Групе за медицинску ентомологију, Института за медицинска истраживања

Сазнајте више

Анализа крпеља на присуство борелије, узрочника лајмске болести

• 6.5.2021
Преглед крпеља који можете обавити у нашој лабораторији укључује проверу да ли је крпељ у потпуности уклоњен, одређивање врсте и стадијума развоја крпеља, процену степена засићења и откривање присуства борелије.

Сазнајте више

Конкурс за пријем у радни однос на одређено време од једне године на пословима референт за правне послове

• 24.2.2021

Назив радног места:

РЕФЕРЕНТ ЗА ПРАВНЕ ПОСЛОВЕ

Опис послова:

Пружа техничку подршку у припреми појединачних аката и прикупља и припрема документацију током припреме аката, уговора и слично, прикупља податке за припрему одговарајућих докумената, извештаја и анализа, врши обједињавање података и техничку обраду извештаја и анализа, обавља управне послове у области имовинско-правних послова, обавља административне послове у вези са кретањем предмета, врши заказивање, отпрему и достављање документације и поште, води евиденцију опреме и других средстава и брине се о набавци, складиштењу и дистрибуцији потрошног канцеларијског материјала, води прописане евиденције и ажурира податке у одговарајућим базама података Заводи и доставља акта;

Сазнајте више

Шест института од националног значаја за Републику Србију потписало Споразум о научној и пословно-техничкој сарадњи

• 4.6.2020

Шест института од националног значаја за Републику Србију удружили су се и потписали Споразум о научној и пословно-техничкој сарадњи. Споразум су потписали: Институт за физику у Београду, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Институт за хемију, технологију и металургију, Институт за ратарство и повртарство, Институт за нуклеарне науке „Винча“ и Институт за медицинска истраживања.

Истраживачи ИМИ-ја раде на тестирању COVID-19 у Србији

• 27.4.2020

Истраживачи Института за медицинска истраживања-Института од националног значаја за Републику Србију, укључени су у рад новоосноване "Huo-yan националне лабораторије за молекуларну детекцију инфективних агенаса Београд" у Клиничком центру Србије, као и Националне референтне лабораторије у Батајници.

Сазнајте више

Одобрени пројекти Фонда за науку Републике Србије у оквиру Програма за изврсне пројекте младих истраживача (ПРОМИС)

• 25.3.2020
Feature

На коначној ранг листи одобрених пројеката у оквиру Програма за изврсне пројекте младих истраживача (ПРОМИС) Фонда за науку Републике Србије у чак 3 пројекта су руководиоци и учесници пројеката истраживачи запослени на Институту за медицинска истраживања Универзитета у Београду.

XIII ЕМОП у Београду од 25. до 29. августа 2020. године

• 10.10.2019
Feature

ЦИВ за зоонозе преношене храном и векторима објављује да је Друштво паразитолога Србије организатор, а руководилац ЦИВ-а Председник XIII Европског мултиколоквијума из паразитологије (ЕМОП), највећег европског конгреса у области паразитологије који сваке четири године окупља водеће научнике али и млађе истраживаче и студенте из целе Европе, као и неких ваневропских земаља.

Следеће године, од 25. до 29. августа, ЕМОП ће се одржати у Београду, што је изузетна прилика за значајно присуство учесника из Србије.

Сви подаци објављују се на сајту ЕМОП-а www.emop2020.org

Сазнајте више

Грант за научна истраживања у оквиру програма Покрени се за науку за 2019. годину

• 20.6.2019
Др Тамара Кукољ из Института за медицинска истраживања, као вођа тима која чини Јасмину Лазаревић, др. Урошу Ралевићу и др. научно истраживање под насловом „Развој метода Раманове спектроскопије за процену регенеративног потенцијала мезенхимских матичних ћелија на нивоу појединачне ћелије“.

Сазнајте више

Крпеља највише има после кише

• 21.5.2019

О биологији крпеља, њихов животни циклус и болестима чисте узрочнике преносе, за Политику говори др Снежана Томановић, руководилац Групе за медицинску ентомологију.

Сазнајте више

ИНСTИTУT ЗA MEДИЦИНСКA ИСTРAЖИВAЊA СTEКAO JE СTATУС ИНСTИTУTA OД НAЦИOНAЛНOГ ЗНAЧAJA ЗA РEПУБЛИКУ СРБИJУ

• 13.9.2018
Feature
Влaдa Рeпубликe Србиje je нa сeдници oдржaнoj 28.8.2018. гoдинe дoнeлa Oдлуку o стицaњу стaтусa институтa oд нaциoнaлнoг знaчaja зa Институт зa мeдицинскa истрaживaњa.